Krem

Özellikle bebek ciltleri bizim cildimize göre daha çok yumuşaktır, normalden çok incedir ve cildin en üst tabakasında bulunan yağ molekülleri çok azdır. Cildi koruyan bu moleküllerin az olmasından dolayı, kullandığınız bakım ürünlerinin içerisindeki maddeleri, bebeğinizin cildi çok kolay emer ve bu maddelerden çok hızlı etkilenirler. Anne ve Bebek bakımı ile ilgili tercih ettiğiniz tüm bakım ürünleri; bu sebeple organik içerikli, sentetik barındırmayan, doğal ürünler olmak durumundadır. Diğer türlü, sizin ve bebeğinizin cildi tahriş olabilir, kızarıklıklar oluşabilir veya alerjik reaksiyon gösterebilir. Kendinizin ve bebeğinizin bakımı ile ilgili kullandığınız ürünlerin içeriğine çok dikkat etmeniz, öncelikle bebeğinizin cildi ve sağlığı için çok önemlidir. Uyguladığınız krem çeşitleri sizin ve bebeğinizin cildi ile temas halinde olacağı için mümkün oldukça saf ve doğal içerikli olmalıdır. Güneşin zararlı etkilerinden korumak amaçlı uygun SPF’li krem çeşitleriyle ve bebeğinizin cildinin nem kapasitesini arttırmak için de nemlendirici kremler tercih edebilirsiniz. Böylelikle, güneşin zararlı etkilerinin önüne geçebilir, hem sizin hem de bebeğinizin cildinin kuruyup tahriş olmasını önlemiş olursunuz.

 

Böyle zamanlarda kendilerini yavrularının bakımlarına adayan annelerin de kendilerine özen göstermek en doğal haklarıdır. Bu gibi durumlarda kendi bakımına dikkat eden annelerin daha mutlu bir anne oldukları görülmektedir. Anneler bebekleri olduktan sonra onunla ilgilenme sürecinden dolayı kendilerini ikinci plana atarlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta annelerin kendilerini ihmal etmemeleridir. Anneler doğum sırasında ve bebek doğduktan sonra saç bakımları, saç incelme, vücutta çatlak oluşumu gibi etkiler olabilir. Genellikle vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmeleri ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Saç seyrekleşmesine karşı şampuan hamilelik sırasında ve sonrasında saç azalması sorunları yaşayan anneler için özel olarak geliştirilmiş doğal formüllü şampuanlar kullanılmalıdır.

 

Krem Çeşitleri

 

Bu süreçte dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta da doğuma bağlı ve doğum sonrası oluşan çatlaklarla baş edebilmektir. Bunun için kullanacağımız çatlak onarıcı losyonlar ve krem çeşitleri hamilelik sırasında oluşan çatlakları azaltma ve yok etmeye yardımcı olacaktır. Doğumdan sonra emzirmeye bağlı meme ucu çatlamaları ve tahrişleri de oluşur. Göğüs  ucu çatlak balsamı ağrıyan veya çatlak meme uçlarını dindirme ve rahatlatmaya yardımcı olmak için emziren anneler için üretilmiştir. Saf bileşeni sayesinde hassas göğüs cildini nemlendirir ve gerekli onarımsal etkileri sağlar.

 

Bebek Pişik Kremi

Bebeklerde meydana gelen tahriş, çoğunlukla bebeklerin poposunda oluşmaktadır. Bebekler için son derece rahatsız edici bir problem olan pişik ile başa çıkmak için özel bakım krem çeşitleri kullanmanız gerekir. Pişik oluşumunu engellemek için ise popo bölgesinin sürekli kuru kalmasını sağlamak gerekir. Bunun için de özel bakım ürünleri mevcuttur.

 

Bebek Güneş Kremi

Tabii ki genellikle yaz aylarında bebeklerin narin cildini güneşten korumak için bebek güneş kremi kullanmak son derece kıymetlidir. Güneş kremleri diğer kremlerden farklı olarak bebeklerin narin cildini korumak için özel olarak üretilmiştir. Koruma oranları daha yüksektir ve güneşin zararlı etkilerine karşı yavrunuzun narin cildini korur.

 

Göğüs Ucu Kremi

Doğum sonrası minik yavrunuzla aranızda kurulan en yakın ilişki, onu emzirdiğiniz andır. Artık sizin en değerli parçanız olan minik yavrunuzu, emzirme ve besleme duygusunun verdiği mutluluk, herhalde çok özel bir duygu olsa gerek. Bebeğinizin sağlığı ve gelişimi için anne sütünün ne kadar değerli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu sebeple, her anne bebeğini mümkün olan en uzun süreye kadar emzirmeyi ve bebeğinin, anne sütünün bütün yararlı özelliklerinden faydalanmasını ister. Ancak, bazı durumlarda bebeğinizi istediğiniz zaman kadar anne sütüyle beslemeniz pek mümkün olmayabilir. Hayatın genel akışındaki bazı durumlar veya sağlık problemleri, yavrunuzu emzirmenize engel olabilir. Emzirmeden kaynaklı oluşabilecek göğüs tahrişleri ise çoğu annenin korkulu rüyasıdır ve emzirmenize engel olabilecek kadar büyük bir problem haline dönüşebilir. Meme ucunda oluşan aşınmalar, beslenme anlarını kötü bir duruma çevirebilir. Böyle anlarda, en büyük yardımcınız bir göğüs kremi olacaktır ve gerekli bakımı sağlayarak sizi rahatlatacaktır.

Ayrıca sitemizde yer alan diğer ürünlerden bazıları;

Bebek Vücut & Yüz Kremi, Bebek Şampuanı, Bebek Parfümü gibidir.

 

Krem Markaları ve Fiyatları

 

Sizlerin de bileceği gibi yetişkin birey cildi ile bebek teni arasında çok büyük farklar vardır. Bebeğinizin cildine bebekler için özel geliştirilmiş krem markaları ve fiyatları kullanmanız hem sizi hem de aile bütçenizi ferahlatacaktır. Renklendirici, koruyucu ve paraben içermeyen ürünleri seçmelisiniz. Saf bileşenlerden oluşması ve doğal yapısının olması önemlidir. Dermatolojik olarak test edilmiş ürünleri üreten krem markaları ve fiyatları  sizin için en uygun ürünler olduğunu unutmayın. İçeriğinde vitamin ve minerallerin olması bebeğinizin cildinin sağlıklı olmasına etki eden özelliklerdendir. Bebek vücut kremi kullanarak cildinin yumuşamasını da sağlamış olursunuz. Çabuk bir şekilde emilen ürünler, bebeğinizin vücuduna uyguladığınızda onu rahatsız etmeyecektir. Şimdilerde alerjik bünyeye sahip bebek sayısı oldukça çoktor. Kullanacağınız her ürünün anti alerjik olmasına dikkat etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir. Hipoalerjenik ürünler kullanmadığınız zaman bebeğinizin narin olan cildinde tahrişler veya bozukluklar oluşabilir.

Online alışveriş sitesinde yer alan bazı krem markaları ise şöyledir;

Lansinoh, Chicco Baby, Sebamed ve daha fazla markayı bulmanız mümkündür.

 

Uygulanması oldukça fazla bir üründür ve bebekler için bir zararı yoktur. Üstelik çok öenmlidir. Çocuk doktorları da bebek krem ve losyonlarını tavsiye etmekte ve uygulanmasını desteklemektedir. Hassas cildin egzama ve alerji gibi birçok probleme yol açabileceği bilinmektedir. Kuruyan cildin cilt yapısı bozulabilir ve dışarıdan gelen zararlı maddelere açık olur. Bu da cildin yapısının bozulmasına ve reaksiyon oluşmasına neden olur. Yavrunuzu ve kendinizi bu durumlardan korumak çok kolaydır.

Burdagel.com online alışveriş sitesinden güvenli alışveriş imkanı ile hemen sipariş verebilirsiniz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR