Battaniye

Hayatın her devresinde ihtiyaç duyulan sıcak dokunuşlarıyla battaniye, önemliliğini sürdürüyor. Battaniyeler farklı kalınlıkları ve çeşitleriyle serin mevsimlerin vazgeçilmezlerini oluşturuyor. Genellikle havaların soğumasıyla birlikte tercih edilen battaniyeler, günümüzde birbirinden farklı kalınlıkları ve kumaş modelleriyle dört mevsim kullanılabiliyor.

Son yıllarda dekoratif olarak kullanılan battaniye modelleri, tasarıma önem veren kişilerin dikkatini çekiyor. Battaniyenin yaşam alanlarınızın diğer kısımlarında kullanılması nostalji ile günlük hayatın birleştiği ev tasarımlarında tamamlayıcı güzel bir görüntü oluşturuyor.

Farklı amaçlarla farklı mekânlarda kullanılan battaniyelerin sağlıklı türlerinin tercih edilmesi gerekiyor. Bu nedenle battaniyenin hangi kumaş türünden yapıldığı, renklendirme işleminde hangi tür boya kullanıldığı gibi konular önem taşıyor. Battaniye çeşitleri ve fiyatları, bu sorulara verilecek cevaplar doğrultusunda değişebiliyor.

Yetkililer, tüylenme ve dökülme yapmayan, tiftiklenmeyen, astım ve alerji hastalarını rahatsız etmeyen, cildi tahriş etmeyen, terletmeyen ve kolay temizlenebilen kaliteli battaniye çeşitlerine öncelik verilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Battaniyeler farklı Boyutlarıyla bazı iç mekanlarda ve yatak odalarında kullanılma imkânı sağlıyor.

Çift kişilik battaniye, çiftlerin kullanabileceği, yatağı tamamen örtecek şekilde, özel ölçülerde dizayn edilmiş büyük battaniye türlerinden oluşuyor. En ve boy ölçülerinin tek kişilik ebatlara göre daha geniş ve uzun olması çift kişilik kalın battaniye çeşitlerinin yorgan gibi kullanılmasını kolaylaştırıyor. Havlu battaniye ve çift katlı battaniye gibi kalın türler kimi zaman yorgan yerine kimi zaman yorganın üstüne sıcaklığı arttırmak için kullanılabiliyor.

Büyük battaniye modelleri sayesinde günlük kullanımda yatağın üzerine örtü örtülmesine gerek kalmıyor. Battal boy polar, örtü battaniye gibi birbirinden farklı renk ve modelleri olan battaniye yatak örtüleri, yatak odasında konfor arayanlara kolaylık sağlıyor. Çift kişilik battaniye fiyatları ise kalitesine ve kullanıcıya sağladığı konfora göre değişiklik gösteriyor.

Çocuk ve genç odalarında genellikle yatağın ebatlarına uyumlu olarak tek kişilik battaniye tercih ediliyor. Yatağın ölçüsüne göre seçilen battaniyeler örtü olarak da kullanılabiliyor. Yumuşak battaniye üzerinde çocuklara hitap edebilen desenlerin olması nedeniyle örtü olarak tek kişilik peluş battaniye kullanımı tercih ediliyor.

Oturma alanlarında süs olarak kullanılan ve seyahat için çantada taşınabilen battaniyelerde de tek kişilik ölçülerin kullanımı avantajlı oluyor. Boyutlarına ve kalitesine göre tek kişilik battaniye fiyatları değişiklik gösterebiliyor.

Battaniye Çeşitleri

Serin mevsimlerde ısınmak amacıyla kullanılan battaniye çeşitleri farklı kalınlıktaki yapılarıyla artık her mevsim battaniye kullanılabiliyor. Soğuk ve sıcak mevsimler için üretilen çeşitleriyle her an kullanılabilir olmaları sebebiyle yazlık battaniye, ince battaniye gibi çeşitleri evlerde daha çok kullanılmaktadır. Kolay taşınıyor olması sebebiyle dış mekânlarda da rahatlıkla kullanılabiliyorlar.

Yaygın olarak kışın kullanılan kışlık battaniye, oda ısısının yeterli olmadığı durumlarda vücudun sıcak kalmasını sağlıyor. Soğuk havalarda çay, kahve içerek battaniyeye sarılma, soba veya bir ısıtıcı karşısında battaniye keyfi, kültürel bir miras olarak günümüzde de geçerliliğini devam ettiriyor. Bu sebeple, soğuğu engellemek için birçok farklı malzemeden üretilen kışlık, gerçek yün battaniye çeşitleri sıklıkla kullanılıyor.

Yün battaniyeler, ham maddesi olan yünün doğal ve sağlıklı olması nedeniyle eski zamanlardan günümüze kadar soğuktan korunmak için tercih edilen battaniye türlerinin başında geliyor. Kalın battaniye yapısına sahip yün battaniye modelleri, yün sayesinde yüksek ısı yalıtımı yapıyor.

Özel olarak yün dokuma ile yapılmış örgü battaniye ve triko battaniye, yün çeşitlerine göre daha ince yapısıyla sıcaklığı koruyabiliyor. Bu sebeple bebekler için hazır örgü battaniye türleri sıklıkla kullanılıyor. Örgü battaniye modelleri birbirinden farklı motifleriyle göz dolduruyor.

Pamuklu battaniye, yün gibi doğal bir kumaştan üretilmesi yönüyle güvenilir oluyor. En başta %100 pamuklu battaniye, içeriğinde yapay bir kumaş maddesi barındırmıyor. Bu sebeple, yeni doğan bebek battaniyelerinde tercih edilmektedir.

Vizon battaniye, tüylü battaniye türlerinden olup tüylerinin kürk gibi yumuşak olması sebebiyle tercih ediliyor. Battaniye takımı şeklinde satılan vizon türlerin piyasada pek çok rengi bulunabiliyor. Özellikle beyaz battaniye ve leopar battaniye renkleri şık bir görünüm oluşturmaları sebebiyle yatak örtüleri kategorisinde en çok tercih edilen modellerin başında geliyor.

Oda ısısının yeterli olmadığı soğuk günlerde konforlu bir şekilde uyuyabilmek için ısıtıcı battaniye olarak elektrikli battaniye kullanılabiliyor. Elektrikli battaniye fiyatları, battaniyenin ısı yalıtımını sağlaması, içindeki elektrik sistemlerinin arıza yapmaması, termostatlı son teknolojik donanıma sahip olması gibi özellikleri nedeniyle değişiklik gösterebiliyor.

Acil durum çantalarının olmazsa olmazı termal battaniye ısınmayı sağlayan bir başka battaniye türünü oluşturuyor. Teknoloji kullanılarak elde edilen kumaş ilk defa uzay istasyonlarında ısıyı korumak için kullanılıyor.

Farklı özellikteki çift yüzeyi sayesinde kışın vücudu sıcak tutarken yazın da tam tersi serin tutuyor. Isıtmak ya da soğutmak yerine var olan ısıyı korumak için ısı yalıtımı olarak kullanılıyor. Bu sebeple, yüksek veya düşük sıcaklığa maruz kalabilen kampçılar ve dağcılar için en gerekli malzemelerden birini oluşturuyor. Ayrıca evlerde ve arabalarda acil durum çantalarında, deprem çantalarının içinde bulunması gerektiği tavsiye ediliyor.

 

Ucuz Battaniye Fiyatları

 

Çocukların en büyük özelliklerinden biri uyku eşyalarından ayrılmamalarıdır. Uyurken kendilerini güvende ve konfor içinde hissetmeleri için bir oyuncağa veya sevdikleri bir şeye sarılarak uyumak çocukları güvenli hissettiriyor. Yumuşak dokuları sayesinde çocuk battaniyeleri çocuklar için vazgeçilmez oluyor. Tek kişilik polar battaniye, örgü battaniye ve esnek battaniye yumuşaklığı dolayısıyla çocukların ve ebeveynlerin battaniye seçimlerinde ilk başta yer alıyor.

Çok farklı rengârenk, çizgi film karakterli, taraftar sembollü çocuk battaniye modelleri kız ve erkek çocukların kullanımına sunuluyor. Çocuk odalarına tatlı bir hava katan erkek ve kız çocuk battaniye desenleri çocukları mutlu ediyor. Bazı modelleri farklı renklerin dans ettiği gökkuşağı gibi renkli battaniye desenleriyle kız çocuklarına hitap ediyor. Barbie, Hello Kitty, Wings gibi desenleri olan kabartmalı battaniye, lisanslı tek kişilik battaniye türleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Burdagel.com ‘da yer alan başlıca battaniye markaları ise şöyledir;

Andywawa, Aziz Bebe, Cassiope ve daha bir çok bulunmaktadır.

Çocuklar belirli yaş aralığında farklı beğenilere sahip olabiliyorlar. Daha küçük yaştaki erkek çocuklar arasında Spiderman, maymunlu, arabalı çeşitler ile özellikle ucuz battaniye fiyatları tercih ediliyor. Renkli battaniye modelleri içerisinde en çok mavi ve gri battaniye göze çarpıyor.

Battaniye fiyatları çok değişkenlik göstermektedir. Ucuz battaniye fiyatlarını, online alışveriş sitesi olan Burdagel.com ‘da %100 güvenli alışveriş imkanı ile sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR