Bebek Mama Tabağı

Yavrunuz ekı gıda yemeye başladığı zaman, yalnızca ona ait bir mama tabağı olmasını ister. Bu da mutfağın etrafında dilediği gibi oynayabileceği bir tabak anlamına geliyor. Bebekler için özel olarak üretilen mama tabağı seti tasarımları dayanıklıdır, eğlenceli renklere sahiptir ve bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Bebek mama tabağı setleri çoğunlukla bir adet mama tabağı ve bir adet mama kasesi yer almak suretiyle üretilir. Bir çok mama tabağı çeşitleri sert plastikten üretilmektedir; ancak paslanmaz çelik, cam, bambu ya da silikon gibi malzemelerden üretilen mama tabağı da bulmanız mümkündür. Ayrıca plastik bir mama tabağı almayı tercih ederseniz BPA'sız olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Mama tabağı tavsiyesi veren deneyimli ebeveynler, özellikle vantuzlu mama tabağı alternatifine dikkat çekmektedir. Özel yapışkanlı bebek mama tabağı türü, mama sandalyesinin masasına yapışarak dökülme ve düşmelerini engeller. Yine de bebeğinizin çok kısa bir süre içerisinde o vantuzu çekebilecek güce geleceğini ayrıca belirtmekte fayda vardır.

Bebek mama tabağı seçerken de dikkat etmeniz gereken belli başlı önemli noktalar yok değil. İlk olarak önce bebeklerin kullanımına uygun olarak tasarlanan mama tabağı setleri kaşığı çeşitleri, özellikle bebeklerin hassas diş etlerine uygun şekilde şekillendirilmiş ve yumuşatılmıştır. Bazı mama tabak setlerinin ısı algılayıcıları vardır; bu şekilde tabak setinin üzerindeki mamanın bebeğiniz için yeterince sıcak olup olmadığını anlamanız mümkün olmaktadır. Ama bebeğinizin kendi kendine kaşığını kullanmayı öğrenmesini istiyorsanız, seçmeniz gereken kancalı tutacaklara sahip ve geniş bir ağzı olan mama kaşıklarının yer aldığı setler arasından tercih yapmanız gerekir. 4-6 aylıktan itibaren kullanmaya başlayabileceğiniz mama tabakları, bebeğiniz 1,5 yaşını doldurduğunda tamamen onun kontrolünde olacak şekilde öğrenilmiş olmalı. Mama tabağı ile birlikte gelen set içerisinde kutusu da steril ve temiz bir şekilde kaşığı saklamayabilmeniz için verimli bir malzeme.

 

Bebek Mama Tabağı Modelleri

 

Burdagel.com online alışveriş sitesinde birbirinden fonksiyonel bebek mama tabağı modellerine rastlamanız mümkün. Mama vakti sonrası temizliği basitleştiren dökülmeyen bebe mama tabağı, arda kalan mamayı güvenle muhafaza etmenize yarayan kapaklı mama tabağı ve birden fazla yiyeceği tek bir tabakta pratik bir şekilde saklamanızı sağlayan tabldot tasarımı mama tabağı, Burdagel.com ‘da en çok tercih edilen bebek mama tabağı çeşitleri arasında. Mama tabağı önerisi için ise ürün görsellerini, özelliklerini değerlendirebilir ve size en uygun olan bebek mama tabağı modellerinde karar kılabilirsiniz. Mama tabağı fiyatları marka ve modele göre farklılık göstermekle birlikte oldukça uygun fiyat aralıklarında beğeninize sunulmakta. OİOİ gibi markaların mama tabağı modelleri burada Burdagel.com ‘da sizleri bekliyor. Bebeğinizin bakımı ve sağlığı için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm ürünler için ise Bebek Bakım ve ya Bebek Bakım ürünleri sayfamızdaki diğer çeşitlerimize de bakabilirsiniz.

Burdagel.com online alışveriş sitesinde yer alan diğer ürünlerimiz ise şöyledir;

Termos, Çatal & Kaşık, Bardak, Biberonlar ve daha bir çok çeşit yer almaktadır.

 

Bebek Mama Tabak Fiyatları

 

Bebek mama tabak fiyatları ürünlerin kalitesine göre farklılık gösterir. Kullanılan malzeme, mama tabağın bölmeli ya da tekli tasarıma sahip olması fiyat özelliklerini etkiler. Mama tabaklarının ürün yelpazesinin zengin olması dolayısıyla fiyat yelpazesi de zengindir. En cazip fiyatlı bebek mama tabakları genellikle plastik malzemeden üretilir. Uzun ömürlü olması plastik malzemeye göre silikon mama tabakları yüksek fiyatlı çeşitler arasında yer alır. Çok hazneli bebek mama tabağı modellerinde plastik malzemeden üretilen ürünlerin fiyatları silikon mama tabaklarına göre daha ucuz fiyata sahiptir. Bebek mama tabaklarının vakumlu ve dökülmeyen özellikleri fiyata yansıyan unsurlar arasında yer alır. Devrilmeyen mama tabağı modelleri de mama tabakları arasında ortalama bir fiyata sahiptir.  Bebek mama tabak fiyatları,  bebek ürünü satan alışveriş sitelerinde ve üretici firmaların online sitelerinde satışa sunulur. Bu online sitelerin en güvenilir olanlarından olan Burdagel.com ‘da ürünlerin fiyatları modeline göre de değişiklik gösterir. Burdagel.com online alışveriş sitesinde bebek ürünlerinde yapılan kampanyalar kapsamında ürünler indirimli fiyatları üzerinden satışa sunulur. Bebek ürünleri, set halinde satılan mama tabakları daha uygun fiyata gelir. Mama tabağı seti içerisinde tabak, kase, çatal, bıçak bulunur. Mama önlüğü ile birlikte satılan mama tabağı ve kaşığı setleri de bulunmaktadır.   

Bebek mama tabaklarında kullanılan malzemelerin bebeklerin sağlığı için uygun ürünler olması çok önemlidir. Plastik ve silikon malzemeden üretilen mama tabaklarının içerikleri arasında onaylı belgeleri yer alır. Karar verme aşamasında ürünlerin özelliklerinde bu ibarelere dikkat etmek gerekir. Ayrıca mama tabaklarının boyutları farklı ebatlarda üretilir. Bunun için satın alma aşamasında ürünün ebatlarına dikkat edilmelidir. 6 ay ve üzeri bebeklerin kullanımı için üretilen mama tabakları bebeğin yeme alışkanlığına göre tekli, ikili, üçlü ya da daha fazla bölmelerden oluşan modeller tercih edilebilir. Bebeklere yemek hazırlarken kullanılan malzemelerin miktarları önemlidir. Bunun için üretilen mama ölçek kabı daha kolay bir şekilde yemek hazırlamaya yardımcı olur. Vakumlu mama tabağı satın alınırken ürünün konulacağı uygun bir pürüzsüz zeminin olması gerekir. Bebek ürünleri ile tek bir model ve renk üzerinden uyum yakalamak isteyen anne-babalar için set halinde satılan ürünler seçilebilir. Burdagel.com alışveriş sitesinde güvenilir alışveriş imkanı ile sipariş verebilirsiniz.

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR