Bebek Güvenlik Ürünleri

 

 Evlerinizin düzeni ve bakımı herkes için çok önemlidir.  Fakat bebeğiniz her geçen gün biraz daha hareketlenmeye başladığı zaman bazı şeyleri gözden geçirmeniz gerekecektir. Çünkü evinizde gözünüze hoş gelen ya da sizin kullanımınıza uygun pek çok şey, emekleyen veya yürümeye başlayan bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Bu nedenle, bebeğinizin bu dönemlerinden itibaren kendinizi onun yerine koyarak, tehlikeli olabilecek şeyleri gözünüze kestirip önlem almanız gerekir. Bu işlemi zahmetsizce yapabilmeniz için Burdagel.com olarak, bebek güvenlik ürünleri kategorisi altında pek çok ürünü hizmetinize sunmaktayız.

 Bebek Güvenlik Ürün Çeşitleri

 Yapılan araştırmalar sonucunda en tehlikeli yerler olarak evlerin pencere bölümleri olduğu ortaya çıkmıştır. Bebeğinizi hiçbir zaman küçümsememeli, dikkatiniz daima bebeğinizin üzerinde olmalıdır. Ancak bunu yapmak yeterli değildir. Bebeğiniz kaşla göz arasında, özellikle de pencereye dayalı yatak veya koltuk gibi eşyalarınız bulunuyorsa, sizin kontrolünüz dışında pencerelere tırmanabilir. Bu nedenle, pencerelerinizi kontrol altına almanız ve pencerenize güvenlik kilidi takmanız bebeğinizin can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Böylece işinizi yaparken, oyun oynaması için bıraktığınız bebeğiniz için gözünüzün arkada kalmasına gerek kalmaz.

 Bebek Güvenlik Ürünleri Nelerdir?

 Çok katlı , dubleks veya müstakil bir yerde yaşamakta iseniz, bu ev bebeğiniz için büyük tehlike arz ediyor diyebiliriz. Bu problemi tek bir ürün ile çözmeniz olanak dahilindedir, o da bebek güvenlik kilitleridir. Bu kilitleri açık unutma ihtimaliniz göz önüne alınarak, otomatik olarak tasarlanan modelleri de mevcuttur. Böylece hem bebeğinizin düşme ihtimali olan tehlikeli bölgelere giriş-çıkışını engellemiş olur, içinizi rahat ettirmiş olursunuz hem de bu bölgeleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu kilitleri, mutfağınızda da kullanabilirsiniz. Böylece bebeğiniz için tehlikeli olabilecek deterjan, ocak ya da sıcak mutfak gereçlerinden onları korumuş olursunuz.

 Evlerinizi Bebeğiniz için Nasıl Güvenli Hale Getirebilirsiniz?

 Özellikle anneler daha çok vakit geçirdikleri mutfaklarda güvenli daha çok göze çarpmaktadır. Siz yemek yaparken o da peşiniz sıra gelecektir. Ancak mutfak, siz orada bir işle meşgulken veya mutfakta olmadığınız zamanlar bebeğiniz için oldukça tehlikeli bir yere dönüşür. Bebeğinizin ulaşabileceği çekmece ve raflarda bulunan keskin bıçakları ya da temizlik malzemelerini, çekmece ve dolaplarınıza takabileceğiniz kilitlerle bebeğinizden uzaklaştırabilirsiniz. Keza oldukça tehlikeli olabilecek ocak düğmeleri yine düğme kilitleri ile güvence altına alınabilir.

 Anne babaların en mutlu olduğu anlardan biri de emeklemeye başladığı ilk zamanlardır. Ancak özellikle kısa giydirdiğiniz yaz aylarında, emeklemeye hevesli bebeğinizin dizleri sürekli yere sürtüneceğinden tahriş olabilir. Bunu engellemek için minikleriniz için üretilen yumuşak dizliklerden kullanabilirsiniz. Bunlardan farklı olarak, fare gibi yerlerde gezinen bebeğinizin hassas bölgesi olan başı için, darbe alabileceği birçok bölgeden korunması adına süngerden yapılmış kasklardan edinebilirsiniz. Böylece bebeğinizin önünde enerjisini atması, emeklemeyerek keşfetmesi ve eğlenmesi için hiçbir engel kalmayacak.

 Evlerimizde çokça ihtiyaç duyduğumuz ve sıklıkla kullandığımız prizler, bebeklerimiz için oldukça tehlikelidir. Bebeğiniz eline aldığı metal bir parçayı priz deliklerinden içeri sokarak hayatını tehlikeye atabilir. Keza miniğinizin küçük parmakları da bu deliklerden geçebilir. Bu nedenle prizlerinize, onlara özel üretilmiş korumalardan takmalısınız. Böylece küçük kaşifiniz evin içinde daha özgür bir şekilde oynarken sizin de gönlünüz rahat olur.

 Minik yavrularınız evin içinde elbette bir yerlere çarpacak ya da bir şeyleri devirecektir.. Ancak ebeveynleri olarak size düşen görev, evde bebek güvenliği sağlayarak bu hasarı en aza indirgemek olacaktır. Bu nedenle bebeğiniz için tehlikeli olabilecek cam eşyaları kaldırır ya da üzerine düşürebileceği dolapları sabitlersiniz. Ancak bunların dışında yapabileceğiniz bir başka şey daha var, o da onları masa veya sehpaların sivri köşelerinden korumak. Yumuşak köşe koruyucularla bu iş çok kolay olacaktır. Tespit ettiğiniz köşelere bu koruyuculardan takın ve evinizde bebeğinize gelebilecek zararı minimuma indirin.

 Ebeveynler için bebeklerinin sağlıklı ve güvende büyümeleri oldukça fazla hassas konulardır. Günün büyük zamanını evinde geçiren bebeğiniz için çeşitli evde güvenlik ürünleri alarak onların güvenliğini üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Çeşitli kilitler, güvenlik kapıları, dizlikler, uyku yastıkları ve kenar koruyucular gibi güvenlik ürünleri ile miniğinize daha güvenli bir ortam yaratmak sizin elinizde. Her bütçeye hitap edebilen fiyatlarıyla bu ürünlere ulaşmak ebebek ile çok kolay. Üstelik sürpriz indirim fırsatlarını yakalayabilirseniz sizden mutlusu yok!

 Yaşadığınız mekanlarda her an bebeğinizi takip etmeniz çok zor. Sadece bir anlık gözden kaçma bebeğinizin tehlikeli bir an yaşamasına neden olabilir. Prizler, merdivenler, camlar bebekler için oldukça tehlike dolu alanlardır. Bu alanlarda onun güvenliğini sağlayacak bazı güvenlik ürünleri kullanmanız gerekir. Evlerde kullanabileceğiniz bazı bebek güvenlik ürünleri; çekmece kilidi, baza korkuluğu, priz kildi, güvenlik filesi gibi ürünlerdir.

Çocuk kilidi ve köşe koruyucu ürünleriyle yaşam alanlarınızda bebeğinizin daha güvenle hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Köşe koruyucular; masa, konsol, sehpa gibi mobilyalarınköşe kısımlarına takılarak kullanılır. Böylece bebeğinizin bu köşelere kafasını ya da yüzünü çarptığında büyük darbe alması önlenmiş olur. Çocuklar için evde kullanılabilecek kilitlerden bazıları ise çekmece kildi, dolap kilidi gibi kilitlerdir.

Bebek odalarında özellikle uyanıp uyanmadığını anlamak için sık sık odaya girip bakmanıza gerek yok. Bebek telsizi kullanarak bebeğinizin odasında uykuda ya da uyanık olduğunu anlayabilirsiniz. Bundan farklı olarak odasına takacağınız bebek kamerası ile onu seyredebilirsiniz. Bebek kameraları ayrıca bebeğinin güvenliğinden emin olmak isteyen çalışan ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Buraya tıklayarak bebek telsizi ve kameralarını inceleyebilirsiniz.

Prizmatikler, bebekler için evdeki en sakıncalı alanlardan biridir. Tüm bebekler prizlere karşı çok duyarlıdır ve prizleri kurcalamak isterler. En ufak bir elektrik kaçağının elektrik çarpmalarına neden olacağını düşünecek olursak prizlerde priz emniyeti ürünleri kullanmanın son derece hayati olduğunu söyleyebiliriz.

Arabanız ile seyahat ederken de bebeklerin güvenliğini sağlamak gerekir. Bebek oto güvenlik ürünleriyle araç içinde de bebeğinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerden bazıları; araç içi bebek dikiz aynası, bebek koltuk arkası koruyucu, araba cam yazıları, güneşlik, emniyet kemeri düzenleyici pet gibi ürünlerdir. Emniyet kemeri düzenleyiciler ile arabadaki mevcut emniyet kemerinin çocuğunun için daha güvenli ve daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm oto güvenlik ürünleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Yatak bariyeri mekanlar için kullanılan güvenlik ürünlerinden biridir. Bebek yatak korumalığı olarak da bilinen yatak bariyeri, çocuğunuzun uyurken yataktan düşmesini engellemek için tasarlanmıştır.

Bebek güvenlik ürünleri alanında en önde gelen markaları Burdagel.com sitesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları şöyledir;

Baby Jem, Chicco, Bebevo, Motorola, Beurer gibi sektörün en iyi markaları yer almaktadır.

En güvenli ve sağlıklı bebek güvenlik ürünlerini Burdagel.com sitesinde bulabilir ve online olarak satın alabilirsiniz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR