Bebek Beslenme Gereçleri

 

Bebek beslenme gereçleri ile ilgili bilgi vermeden önce, herkesin bldiği gibi annelerin özellikle bebekleri veya çocukları için en önem verdikleri konu beslenme konusudur. Dünyaya geldiği ilk günlerden okul çağına, hatta sonraki yıllarında dahi yavrunuzun; yediğine, içtiğine, dengeli beslenmesine özen gösterir, sağlıklı şekilde ve doğru gıdalarla beslendiğinden emin olmak istersiniz. Böyle zamanlarda, söz konusu yeni doğan bebeğiniz olduğunda daha da hassas davrandığınız bir durum halini alır. Anneliğin ilk günlerinde ve peşinden takip eden ek gıdalara geçme durumlarında, bebeğinizin tükettiği besinlerin doğal gıdalar olmasına dikkat etmeye çalışırsınız. Ancak bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta daha var ki, o da minik yavrunuz bu doğal besinleri tüketirken kullandığınız beslenme ürünleri ve gereçleridir. Bebek beslenme gereçleri satın alırken yapacağınız alışverişin, minik bebeğinizin sağlığı üzerindeki etkisi çok büyüktür. Hem bebeğinizin gelişimi hem de sağlıklı beslenebilmesi açısında oldukça önem arz etmektedir.

 

Bebek Beslenme Gereçleri Nelerdir?

 

Bebek beslenme gereçleri nelerdir ? Sorusunun cevabı olarak; sizinde bildiğiniz gibi bebeğinizi emzirdiğiniz anların dışında karnını doyururken daha farklı besin maddelerine de ihtiyaç duyarsınız. Biberon, emzik, bebek önlüğü, biberon ısıtıcı, sterilizasyon, bebek mama tabak seti ürünleri gibi birçok ürün, beslenme saatlerinde yardımınıza koşar. Bazen sağdığınız sütünüzü veya bebeğinizin mamasını koymak için bir biberona, bazen de bir emziğe ihtiyaç duyarsınız. Ancak, yavrunuzun besinleriyle ve direkt olarak ağız yoluyla temas halinde olan bu ürünleri seçerken dikkatli ve seçici olmak çok önemlidir.

Mama tabağı ve mama kaşığı ile beraber bebeğinize yemek yeme alışkanlığı edindirebilirsiniz. Bununla birlikte mama seti alarak içinde tabak, bardak, kaşık, bıçak ve çatal ürünlerine sahip olabilirsiniz. Miniklerin günlük beslenmelerinde anne sütüne ek olarak devam sütleri ve altıncı aydan itibaren de ek besinler kullanılmaya başlar. Bu devirde devam sütü hazırlarken ve muhallebi ya da çorba gibi besinleri hazırlarken mutlaka kaynamış su kullanmak gerekir. Bundan başka bebeğin içmesi gereken su da yine kaynatılmış ve soğutulmuş olmalıdır. Bebek için mutfakta sürekli kaynamış ılık su bulundurmanın en kolay ve enerjiyi en verimli kullanan çözümü ise bebek termos size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte biberon askısı, biberon sterilizatörü, biberon kılıfı, biberon tutucu, mama ısı ölçer ve emzik, biberon çantası da bebek beslenme gereçleri içerisinde bulunmaktadır.

 

Bebeğinizin beslenmesine göre aradığınız onaylı tüm bebek beslenme gereçleri Burdagel.com ‘da. Bebek Mama Kasesi, bebek Termos Çantası, beslenme aksesuarları, biberon aksesuarları, biberon çantaları, Cam Biberonlar, Silikon Bebek Mama Tabağı, emzik aksesuarları, Kauçuk Emzik, Silikon Emzik, çatal, tabak, kaşık, termoslar, alıştırma bardakları, biberonlar, biberon emzikleri, biberon ısıtıcıları, dişlikler, emzikler, yavaş akışlı bebek biberonu, temizleme ürünleri ve Silikon Pipetler Burdagel.com ‘da!

 

Örnek vermek gerekirse, biberonunuz cam veya silikon olmalı, plastik tercih edecekseniz içeriğinde BPA maddesi bulunmamasına özen gösterilmelidir. Yavrunuzun emziğinin ne tür bir malzemeden üretilmiş olduğu mutlaka kontrol edilmeli, ısırıldığında kopan parçaları bebeğinizin yutmasını göz ardı etmemelisiniz. Emzik askılarının ve bebek önlüklerinin kumaş türüne dikkat edilmelidir. Kısacası, yavrunuzla direkt temas halinde olan beslenme ürünleri, özen göstermeniz gereken bir konudur ve onun sağlığı ve güvenliği üzerinde etken bir rol oynar.

 

Bebeğinizin Beslenmesin Size Yardımcı Olacak Bazı Ürünler;

 

Önlükler: Bebeğiniz beslenirken, hareket etmeden duramayan bebeklere kıyafet dayandırmanın mümkün olmadığı durumlarda önlük tercihinde bulunmak, size çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

Bebek Alıştırma Bardağı: Sıvı besin maddelerini içerken özellikle boğazından rahat geçebilmesi ve herhangi bir sorun yaşamamanız için en önemli bebek beslenme gereçlerinden biridir. Hem üretildiği malzeme hem de akışkanlık oranı bakımından dikkat etmeniz gereken bu ürün için daha detaylı inceleyip kararınızı öyle vermeniz en doğru olanıdır.

 

Biberonlar: Sıvı beslenme ürünleri kullanırken yavrunuzu beslemek için kaç adet biberona gerek duyacaksınız, bunu net olarak bilemezsiniz ama farklı ebatlarda biberonlar seçmek hayatınızı ciddi manada kolaylaştıracaktır. Bu sebepleBurdagel.com ‘da bulabileceğiniz Lansinoh, Chicco biberon çeşitleri ile ister set olarak isterseniz tek tek temin edebileceğiniz çeşitli boyutlardaki biberonlar ile öğün vakti, daha rahat etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

 

Bebek Termosları: Bebek termosları anneliğin ilk günlerinden itibaren devamlı yanınızda bulundurmanız gereken özel bebek beslenme gereçlerinden biridir. Özellikle ilerleyen günlerde termos ihtiyaçlarının daha da artacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Bebek Beslenme Gereç Markaları ve Fiyatları

 

Bebek Beslenme Gereç Markaları ve Fiyatları ile ilgili olarak Burdagel.com sitesinde, bebeğiniz için en güvenilir ve en sağlıklı bebek beslenme markalarını rahatça bulabilir aynı zamanda indirimli şekilde online olarak sipariş verebilirsiniz. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli markalarımızdan bazıları şöyledir;

Baby Jem, OİOİ, Chicco, Lansinoh , Mamajoo ve daha fazla bebek beslenme markalarını uygun fiyatlarla online alışveriş imkanı ile satın alabilirsiniz.

 

Bebek Beslenme Ürünlerini Rahatça ve Güvenle Burdagel.com ‘ Bulabilirsiniz!

 

0-6 Ay Bebek Beslenmesi

 

Yavrunuz için bebek beslenme ürünleri seçerken tercih edebileceğiniz en güvenilir markalar ebebek’te sizlerle buluşuyor. Biberonlar, emzikler, önlükler, sterilizatörler ve daha fazlası için kampanya ve indirimleri takipte kalarak ebebek ile çok kârlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Sektörün öncü markalarının sunduğu geniş ürün çeşitliliği ile bebeğinizin ihtiyacı olan bütün beslenme ürünlerini temin edebileceksiniz. Renk, tasarım, desen ve kullanılan malzeme türüne göre, arzu ettiğiniz şekilde kıyaslama yapabileceğiniz bebek beslenme ürünleri sadece bir tık uzağınızda! Siz de, bebeğinizin beslenme saatini bu ürünlerle daha rahat ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR